Kąpielisko Moryń

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Kąpielisko na jeziorze Moryń

Kąpielisko Miejskie w Moryniu położone jest nad jest jednym z najgłębszych (średnia głębokość 14,5 m, maksymalna głębokość-60,0 m - kryptodepresja) i najatrakcyjniejszych jezior w Polsce.

Współrzędne geograficzne do lokalizacji na Google:  N 525160.70 E 142314.90

 Błękitna Flaga:  na sezon 2013 - 2014

Kategoryzacja WOPR: 4 gwiazdki

Bezpieczeństwo: baza WOPR, dyżur ratowniczy, punkt medyczny, oznakowanie systemowymi tablicami informacyjnymi  w języku polskim i angielskim oraz tablicami jakości wody, kontrola sanepidu, ratownicza silnikowa  łódź pontonowa, łódź wiosłowa.

Kąpielisko oznakowane jest w części wodnej bojami żółtymi (strefa dla osób umiejących pływać), bojami czerwonymi (strefa dla osób nieumiejących pływać).

Kąpielisko jest strzeżone w sezonie: od 01 lipca do 31 sierpnia.

Infrastruktura: przebieralnie, szafki, WC w tym dla niepełnosprawnych, plac zabaw, parkingi, monitoring obiektu, pomost, ławki, ciągi komunikacyjne, część gastronomiczna, wypożyczalnia kajaków.

W pobliżu plaży znajduje się Promenada Gwiazd Plejstocenu, gdzie turyści mogą zapoznać się z opisami zwierząt żyjących w okresie ostatniej epoki lodowcowej. Przy każdej tablicy w nawierzchni promenady wmontowana jest płyta z odlewem tropu (naturalnej wielkości) zwierzęcia opisanego na tablicy.

 

Galeria


 • Powiększ zdjęcie Kąpielisko na jeziorze Morzycko

  Kąpielisko na jeziorze Morzycko

 • Powiększ zdjęcie Sporty wodne na jeziorze Morzycko

  Sporty wodne na jeziorze Morzycko

 • Powiększ zdjęcie Promenada przy kąpielisku

  Promenada przy kąpielisku