Edukacja

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu realizuje program edukacji kulturalnej mając do dyspozycji wykształconą i zaangażowaną kadrę instruktorów oraz bardzo dobrze zaopatrzoną i prowadzoną z pasją bibliotekę publiczną. Dzięki temu z roku na rok wzrasta zarówno ilość uczestników zajęć, jak i czytelników. Z naszej oferty korzystają zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe, w tym osoby niepełnosprawne z miejscowego DPS. Organizowane przez nas imprezy także nie są pozbawione wartości edukacyjnych, bowiem nie są podporządkowane jedynie zwykłej rozrywce. Dom kultury to miejsce, które pomaga w rozwoju talentów, pozwala dzieciom na wszechstronny rozwój, koordynuje edukację sportową poprzez Orlik, promuje dobre postawy pro społeczne i bardzo wysoko ceni sobie współpracę z każdym, kto pracuje na rzecz społeczności gminnej, chętnie wspiera technicznie, artystycznie i merytorycznie inicjatywy kulturalne na terenie gminy.

Miejski Ośrodek Kultury organizuje wiele imprez kulturalnych i rekreacyjno – sportowych, z których najważniejsze to: dni miasta, czyli „Jarmark Moryński”, festiwal bluesowy WETWATER, „Święto nowej marchwi”- święto plonów i targi zdrowej żywności, Turniej Recytatorski im. K.I. Gałczyńskiego, WOŚP, Mały Konkurs Recytatorski, Moryńska Trójka – bieg integracyjny, Bieg Dookoła Morynia i Jez. Morzycko, Dzień Dziecka i wiele innych. Współorganizuje wiele działań na terenie gminy Moryń, m.in. Bieg Integracyjny w Starym Objezierzu, Turniej Sołectw, Święto Chleba w Nowym Objezierzu, zawody Triathlonowe, odpusty i imprezy okolicznościowe.

MOK prowadzi zajęcia edukacyjne w kołach plastycznych:

  • Akwarele – instr. Aniela Głodna
  • Klub małego artysty – instr. Maja Rumbuć
  • 5 Wymiar – instr. Beata Dziedzic – Szewczyk, Małgorzata Matecka
  • Twórcze soboty – Agata Kagan.

W ramach zajęć stosowane są różne techniki od rysunku, po ceramikę, witraż, malarstwo olejne. Zajęcia muzyczne prowadzą Ewa Kwiecień i Damian Rumbuć, naukę języka angielskiego – Jadwiga Gunther. Dzieci, młodzież i dorośli muzykują indywidualnie i w zespołach – Cantate Deo, Iskierki, Nastroje, Ukulele, Herbata, Tango i Walc oraz Iskiereczki. Najbardzie utytułowanymi solistami są: Piotr Suchomski, Marta Wojtczak, Paula Kurdziel, Kinga Rozkrut, Wiktoria Trochimiuk, Małgorzata Matejko. Wydajemy rocznik kulturalno – historyczny „Kronika Moryńska”.

W MOK działa Klub Dorosłego Człowieka prowadzony przez Jadwigę Fragstein – Niemsdorff, a także instruktorzy środowiskowi boiska Orlik. MOK prowadzi Biuro Informacji Turystycznej, świetlice wiejskie oraz Miejską Bibliotekę Publiczną.

Współpracujemy z IG Frauen und Familien w Prenzlau, Jugendklub w Schwedt, z którymi to realizujemy projekty transgraniczne. Ponadto korzystamy z funduszy unijnych w ramach LGD DIROW.